» » Audiobooki
Czat

Ankieta
Jak oceniasz stronę?
Data: 16-09-2018, 10:43
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Reymont  Władysław Stanisław - Wampir [Audiobook PL]

Reymont Władysław Stanisław - Wampir [Audiobook PL]Lektor: Mako_new

Rozmiar: 419 MB
Czas: 7:35  h
Bitrate: 128  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

"Wampir" to nietypowa w dorobku Władysława St. Reymonta pozycja – napisana w 1911 roku, oparta jest na jego wrażeniach z pobytu w Londynie. Niepokojąca, pełna zjawisk paranormalnych, oddaje ducha tej pełnej spirytyzmu epoki, świadcząc o głębokim zainteresowaniu pisarza okultyzmem. Jest również piękną powieścią o bezgranicznym zauroczeniu oraz niespełnionej miłości – także do ojczyzny.

Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 7
Data: 15-09-2018, 11:31
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Grochowski Grzegorz - Biblijne opowieści dla dzieci [Audiobook PL]

Grochowski Grzegorz - Biblijne opowieści dla dzieci [Audiobook PL]Lektor: Katarzyna Łaniewska

Rozmiar: 310 MB
Czas: 5:16  h
Bitrate: 128  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Biblijne opowieści przybliżą wszystkim młodym słuchaczom najważniejsze historie Nowego Testamentu. To nie tylko mądre przypowieści, które uczą, jak być dobrym człowiekiem – to także prawdziwa przygoda, która pochłonie każde dziecko i ułatwi zrozumienie treści Biblii oraz wyjaśni w jaki sposób naśladować Jezusa Chrystusa.

Ciepły głos Katarzyny Łaniewskiej zachęca do słuchania, cierpliwie wyjaśnia tajemnice wiary i zabiera w niesamowitą podróż do odległych czasów Jezusa z Nazaretu i jego uczniów.

W zbiorze znajdziecie opowieści zaczerpnięte z Nowego Testamentu zatytułowane: Narodziny Jezusa, Drużyna Jezusa z Nazaretu, Jezus moim gościem, Idź – twoja wiara cię uzdrowiła, Spokojnie – jest z nami Pan, Przyjaciel grzeszników, Jezus spotyka dzieci, I ty możesz zostać świętym, Bogacz, wielbłąd i ucho igielne, Chleb z nieba, Zawsze jest nadzieja, Najważniejszy poranek w dziejach świata.


Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 11
Data: 2-09-2018, 10:43
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Grabowska Ałbena - Ci, którzy przeżyli [Audiobook PL]

Grabowska Ałbena - Ci, którzy przeżyli [Audiobook PL]Lektor: Paulina Raczyło

Rozmiar: 477 MB
Czas: 11:20  h
Bitrate: 96  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych.

Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek – Marii i Anny – umiera ich matka. Stanisław Winny, ojciec nowonarodzonych dziewczynek, opłakuje ukochaną żonę, patrząc z lękiem w przyszłość – ma bowiem pod opieką nie tylko bliźniaczki, ale również dwóch synków. Bracia Stanisława oraz jego rodzice, Bronisława i Antoni, jednoczą swoje siły w obliczu tragedii. Kilka tygodni później nadchodzą kolejne dramatyczne wydarzenia – pewnego upalnego lipcowego dnia wybucha wojna...

Długie lata I. wojny światowej i epidemia grypy hiszpanki boleśnie doświadczają ród Winnych. Tym bardziej cenią oni pokój i dobrobyt, które niesie ze sobą dwudziestolecie międzywojenne, chociaż przewrotny los nie szczędzi Winnym życiowych doświadczeń. Z rosnącym niepokojem obserwują, jak wielkimi krokami nadchodzi kolejna wojenna zawierucha.

Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 20
Data: 29-08-2018, 16:14
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Morria Heather - Tatuażysta z Auschwitz [Audiobook PL]

Morria Heather - Tatuażysta z Auschwitz [Audiobook pl]

Lektor: Filip Kosior

Rozmiar: 533 MB
Czas: 6:28  h
Bitrate: 192  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Bestsellerowa – oparta na faktach – powieść na miarę Chłopca w pasiastej piżamie i Listy Schindlera.

Lale Sokołow trafił do Auschwitz w 1942 roku jako dwudziestosześciolatek. Jego zadaniem było tatuowanie numerów na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Naznaczanie ich. Pewnego dnia w kolejce stanęła młoda przerażona dziewczyna – Gita. Lale zakochał się od pierwszego wejrzenia. I obiecał sobie, że bez względu na wszystko uratuje ją.

Wykorzystał swoją pozycję nie tylko, by jej pomóc. W obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło: po wyzwoleniu odnaleźli się, pobrali i spędzili razem resztę życia.

Lale Sokołow zdecydował się opowiedzieć swoją historię dopiero po śmierci Gity. To łamiąca serce, a jednocześnie pełna otuchy opowieść. Opowieść, która daje siłę nawet w najmroczniejszych czasach.

Niesamowita historia miłosna niezwykłego człowieka i apoteoza człowieczeństwa.

Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 16
Data: 24-08-2018, 11:12
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Hawking Stephen - Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata  [Audiobook PL]

Hawking Stephen - Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata [Audiobook PL]Lektor: Marcin Fugiel

Rozmiar: 204 MB
Czas: 3:22  h
Bitrate: 128  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Nie tak dawno temu w całkiem nieodległej galaktyce naukowcy postanowili zmierzyć się z siłami natury, zarówno tymi, których działanie możemy obserwować w życiu codziennym - elektromagnetyzmem i grawitacją, jak i tymi, których zasięg jest znacznie mniej zauważalny - silnymi i słabymi oddziaływaniami jądrowymi. Celem tej utarczki było udowodnienie, że tak naprawdę wcale nie są to cztery odrębne typy oddziaływań, ale jedna siła, manifestująca się na różne sposoby.


Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 21
Data: 24-08-2018, 07:57
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki


Olejnik Agnieszka - Dziewczyna z porcelany [Audiobook PL]

Olejnik Agnieszka - Dziewczyna z porcelany [Audiobook PL]

Lektor: Maciej Kowalik

Rozmiar: 509 MB
Czas: 7:23  h
Bitrate: 160  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Jest przystojny, błyskotliwy, młody, dowcipny... dlaczego to za mało by oczarować Zuzannę

Audiobook zaprasza na kilkugodzinną opowieść obyczajową w ciekawej interpretacji Macieja Kowalika. Michała chwali sobie studenckie życie. Jako rozchwytywany fotograf nieźle zarabia, jako przebojowy student informatki i model. ma powodzenie wśród kobiet. Jeden telefon, jedna wiadomość zmieniają całkowicie jego życie. Michał musi natychmiast wyprowadzić się z dużego miasta i przenieść w rodzinne strony, by zaopiekować się młodszym bratem. Zuzanna, nauczycielka języka rosyjskiego i rozwódka, jest sąsiadką Michała i opiekunką jego młodszego brata. Kompletnie nie pasuje do jego wyobrażenia atrakcyjnej kobiety. Z czasem jednak chłopak zaczyna dostrzegać jej niezwykłe włosy oraz porcelanową cerę. Zuzanna zaczyna go fascynować. Okazuje się jednak, że samo uczucie nie wystarczy, aby zbudować trwałą relację.

Wzruszająca, pełna życiowych prawd opowieść o tym, że nic w życiu nie jest dane raz na zawsze, że życie, śmierć, dorastanie i dojrzewanie jest często bolesnym procesem, na który nie ma mądrej recepty.

Olga Bończyk

Dziewczynę z porcelany przeczytałam jednym tchem. Jest tak skonstruowana, że chce się do końca poznać tę historię. Idealna kobieca książka do pociągu, na niedzielny poranek, dla oderwania i zanurzenia się w innym świecie. Wciąga, wzrusza i zaskakuje.

Anna Kerth

Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 18
Data: 23-08-2018, 10:31
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Małecki Robert - Porzuć swój strach [Audiobook PL]

Małecki Robert - Porzuć swój strach [Audiobook PL]Lektor: Jacek Mikołajczak

Rozmiar: 648 MB
Czas: 10:17  h
Bitrate: 128-160  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Marek Bener, dziennikarz i właściciel lokalnego tygodnika, podejmuje się odnalezienia zaginionej maturzystki. Znużony sierpniowym upałem odkrywa kolejne tajemnice rodziny Żelaznych, a im więcej wie, tym trudniej rozwikłać mu prostą z pozoru zagadkę. Przeżyje jednak wstrząs, kiedy okaże się, że dziewczyna może mieć coś, co przed laty należało do jego zaginionej żony. Nowy trop przeczołga go przez podziemia hazardu i zmusi do spojrzenia w przeszłość. To w jej cieniu kryją się najgorsze koszmary. Pytanie tylko, czy porzuci swój strach i znajdzie w sobie dość siły, by się z nimi zmierzyć.


Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 24
Data: 23-08-2018, 10:21
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Kondo Marie - Magia sprzątania [Audiobook PL]

Kondo Marie - Magia sprzątania [Audiobook PL]Lektor: Izabella Bukowska

Rozmiar: 296 MB
Czas: 5:20  h
Bitrate: 128  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Bałaganiarstwa się nie dziedziczy, nie jest ono także związane z brakiem czasu, to raczej nagromadzenie błędnych przekonań o porządkowaniu.

Autorka prezentuje własną metodę – konMari - na uporządkowanie najbliższego otoczenia, zmianę podejścia do życia i sposobu myślenia. Omawia istotne decyzje, które należy podjąć, aby było to możliwe. Pokazuje, jak skutecznie zmienić nawyki.??

W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania:

Jak selekcjonować przedmioty?
Jak utrzymać porządek wokół siebie?
Jak rozróżnić to, co naprawdę cenne?
Jak sprawić, aby przedmioty odnalazły swoje właściwe miejsce?
Co zrobić, gdy nie potrafisz niczego wyrzucić?

Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 20
Data: 23-08-2018, 09:07
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Dick Philip K. - Trzy stygmaty Palmera Eldritcha [Audiobook PL]

Dick Philip K. - Trzy stygmaty Palmera Eldritcha (czyta Leszek Filipowicz) [Audiobook PL]


Lektor: Leszek Filipowicz

Rozmiar: 129 MB
Czas: 09:25:47  h
Bitrate: 32  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Między horrorem a groteską – niepokojąca wizja przyszłości arcymistrza SF.
„Bóg obiecuje życie wieczne. My je dajemy” – głosi Palmer Eldritch. Kim – lub czym – jest ten groteskowy mesjasz wdzierający się w ludzkie umysły z narkotykowym erzacem zbawienia? Żądnym władzy biznesmenem, kalekim bogiem, galaktycznym pasożytem? Czy Barneyowi Mayersonowi, nowojorskiemu jasnowidzowi na etacie prognostyka mody, uda się dociec prawdy?

Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 22
Data: 23-08-2018, 08:58
Autor: bodzio9
Kategoria: Dokumenty / Audiobooki

Inkiow Dimiter - Sto pociech z Klarą [Audiobook PL]

Inkiow Dimiter - Sto pociech z Klarą [Audiobook PL]

Lektor: Monika Pikuła

Rozmiar: 215 MB
Czas: 01:34  h
Bitrate: 320  kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Klara ma dwa zęby stałe, jej Brat skończył właśnie sześć lat. Wiedzą już sporo o świecie, a mimo to nieustannie ich on czymś zaskakuje.
Jak się pozbyć mleczaka? Czy można uczynić wszystkich ludzi na świecie bogaczami? Z kim się ożenić i dlaczego nie z Mamą? Skąd wziąć dzidziusia? Co podarować Bratu w prezencie urodzinowym?
Seria książek o Klarze i jej bracie znajduje się na `Złotej liście` książek polecanych przez fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.
Teraz macie okazję posłuchać przygód Klary w wykonaniu aktorki - Moniki Pikuły.

Więcej...
 • Komentarzy: 0
 • Wyświetleń: 20

Нижний баннер